واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چیست ؟

به طور کلی به کلیه عمل های زیبایی و ترمیمی که به روی ناحیه تناسلی و واژن صورت می گیرد ، واژینوپلاستی گفته می شود. امروزه این جراحی میان بانوان باب شده و طی آن عضلات کف لگن و اطراف واژن تنگ می شود. در واقع در این عمل افتادگی واژن به طور کامل برطرف خواهد شد. ( متخصص زنان در جنوب تهران )

عوامل مختلفی هستند که در گشاد شدن واژن تاثیر گذار می باشند این عوامل شامل افزایش سن ، تجربه چندین زایمان طبیعی یا کاهش وزن شدید می شود. زمانی که این اتفاق می افتد ( شلی و افتادگی واژن ) عضلات دیواره واژن کنترل خود را از دست می دهند ، به همین خاطر اندازه قطر داخلی واژن بیشتر می شود. این موضوع کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار داده و باعث کاهش لذت و مشکلات دیگری همچون بی اختیاری ادرار می شود.

واژینوپلاستی

کاندیدای مناسب برای عمل واژینوپلاستی

در حقیقت همه بانوانی که از شلی و تغییر شکل واژن خود احساس بدی دارند و موجب کاهش اعتماد به نفسشان شده ، بهترین کاندید برای این عمل می باشند. اما غالباً خانم های مسن یا میانسال که به دلیل افزایش سن و داشتن زایمان های طبیعی متعدد با این عارضه مواجه شده اند اقدام به انجام واژینوپلاستی می کنند.

البته به این نکته توجه کنید که واژینوپلاستی به جوانسازی واژن نیز کمک می کند بنابراین افراد سالم نیز به منظور جلوگیری از عوارضی همچون افتادگی کاندیدای مناسبی هستند.

چگونگی انجام واژینوپلاستی

طبق گفته متخصص زنان در شهرری : این جراحی حدود یک الی دو ساعت به طول می انجامد و طی آن عضلات واژن به هم نزدیک می شوند. به این صورت که هرگونه پوست افتاده و اضافی برداشته خواهد شد.

نتیجه حاصل از این عمل منجر به افزایش لذت جنسی برای هر دو نفر شده و به بیشتر شدن اعتماد به نفس فرد کمک می کند. در این جراحی تا جای ممکن سعی می شود که زخم و جای بخیه چندان قابل رویت نباشد.

افرادی که تحت عمل واژینوپلاستی قرار می گیرند ممکن است تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی کامل قرار بگیرند. ایجاد برش می تواند هم از طریق چاقو جراحی و هم از طریق لیزر باشد.

تفاوت واژینوپلاستی با لیزر و تیغ جراحی علاوه بر هزینه ، در سرعت بهبودی پس از جراحی است. در واقع زمانی که برش ها از طریق لیزر ایجاد می شوند ، بهبودی سریع تر حاصل خواهد شد.

پاسخ

نوزده + نوزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر