متخصص زنان در شهرری

بهترین متخصص زنان در شهرری

متخصص زنان در شهرری : منظور از متخصص زنان ، فردی است که توانایی تشخیص و درمان بیماری‌ های مربوط به زنان را داشته باشد ، علاوه بر موارد ذکر شده متخصص زنان در زمینه‌ زایمان ( زایمان طبیعی و سزارین ) ، درمان نازایی و غیره نیز فعالیت می کند ؛ به همین علت متخصص زنان نقش مهمی در سلامت بانوان ایفا می کند.

پزشک متخصص زنان ، با افزایش آگاهی بانوان در رابطه با نکات و مراقبت های زنان سبب کاهش انواع بیماری و سرطان های شایع زنان در سطح جامعه می شود.

متخصص زنان در شهرری

انتخاب بهترین متخصص زنان در شهرری

بیمارانی که با پزشک متخصص زنان شهر خود آشنایی ندارند ، می توانند به جستجو در اینترنت پرداخته و از این طریق با یک سری از متخصصان زنان آشنایی پیدا کنند ؛ مراجعه به سایت و اینستاگرام پزشکان نیز کمک شایانی به افزایش آگاهی بیماران نسبت به آن ها می کند.

بانوانی که محل سکونت آنان شهرری می باشد ، می توانند به مطب دکتر لیلا سعیدی ، جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی واقع در شهرری مراجعه کنند.

سن مراجعه به پزشک متخصص زنان در شهرری

تمامی بانوان اعم از مجرد و متاهل باید در رده سنی ۲۰ الی ۷۰ سالگی ، به طور منظم حداقل سالی یک بار جهت چکاپ و انجام آزمایشات سلامت به متخصص زنان مراجعه کنند ؛ زیرا امروزه در سراسر دنیا شاهد افزایش قابل توجه انواع بیماری های زنان هستیم ؛ بنابراین مراجعه منظم به پزشک متخصص زنان ، می تواند باعث از سرعت بروز و پیشرفت این بیماری ها جلوگیری کند.

در صورتی که بانوان هر گونه علائم غیر طبیعی در ناحیه تناسلی خود مشاهده کردند ، باید سریعا به پزشک زنان مراجعه کنند ، زیرا احتمال اینکه بروز هر گونه علائم نشانه ای از ایجاد و پیشرفت یک بیماری خطرناک باشد ، وجود داشته و بسیار زیاد است.

فعالیت متخصص زنان در شهرری

وسعت فعالیت پزشک متخصص زنان ، بسیار گسترده می باشد ؛ چرا که آن ها با توجه به آموزشاتی که دیده اند توانایی فعالیت زمینه های مختلف را دارند ، برخی از فعالیت های پزشک متخصص زنان شامل تشخیص و درمان بیماری های زنان ، درمان بیماری های بلوغ ، درمان بی اختیاری ادرار ، درمان کیست تخمدان ، درمان فیبروم ، درمان نازایی ، درمان نامنظمی چرخه قاعدگی ، مراقبت های بارداری ، یائسگی و غیره می باشد.

مراقبت های دوران حاملگی

مراقبت های دوران حاملگی از مهم ترین وظایف متخصصین زنان می باشد. این مراقبت ها سلامت جنین و مادر را در طول دوران بارداری مورد ارزیابی قرار می دهد و به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است بانوان باردار به محض اینکه حاملگی خود باخبر شدند باید تحت نظر پزشک متخصص زنان باشند.

در این مراقبت ها به منظور بررسی وضعیت و رشد جنین آزمایشات روتینی تجویز می شود. با انجام این آزمایشات مشکلات احتمالی مادر و کودک بررسی شده و از بروز آن ها پیشگیری می شود. همچنین اگر مشکل خاصی وجود داشته باشد نسبت به درمان آن ها اقدام خواهد شد.

تعداد ویزیت های هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و به مدت زمان بارداری و میزان ریسک حاملگی شما بستگی دارد.

متخصص زنان در شهرری

در هر جلسه از مراقبت های بارداری چه اتفاقی می افتد ؟

در هر جلسه پزشک به معاینه مادر می پردازد تا میزان پیشرفت بارداری و سلامت جنین و مادر را مورد ارزیابی قرار می دهد. از جمله مواردی که در هر جلسه بررسی می شوند عبارت اند از :

 1. به روز رسانی تاریخچه پزشکی شما
 2. آزمایش ادرار
 3. بررسی ورم بارداری
 4. اندازه گیری رشد شکم
 5. بررسی وزن و فشار خون
 6. گوش دادن به ضربان قلب جنین
 7. در صورت لزوم نوشتن آزمایش ژنتیک
 8. بررسی شکم برای تعیین وضعیت جنین

تغییرات بدن در دوران بارداری

 • بدیهی است که همه افراد در زمان بارداری دچار تغییرات زیاد بدنی می شوند. این تغییرات عبارت اند از :
 • با رشد جنین وزن مادر نیز افزایش می یابد.
 • رحم 18 برابر بزرگ تر از حالت طبیعی خود خواهد شد.
 • سایز سینه ها نیز افزایش می یابد.
 • معمولا مادر تا 16 کیلوگرم یا بیشتر دچار افزایش وزن خواهد شد.
 • ممکن است میل جنسی مادر کمتر یا بیشتر شود.
 • احتمال بروز تغییرات در شکل و میزان موهای بدن وجود دارد.

عوارض ناشی از بارداری

 1. یبوست
 2. خستگی
 3. سوزش سر معده
 4. مشکل در خوابیدن
 5. سینه های حساس یا متورم
 6. تورم واژن در دوران بارداری
 7. درد و ناراحتی در پایین کمر و ران ها
 8. حالت تهوع یا استفراغ به خصوص در صبح

پاسخ

هشت + 9 =

Call Now Buttonتماس با دکتر