لابیاپلاستی در جنوب تهران

انجام لابیاپلاستی در جنوب تهران

عمل لابیاپلاستی در جنوب تهران توسط دکتر لیلا سعیدی جراح و متخصص زنان ، زایمان و نازایی ، انجام می شود. در مقاله پیش رو ، شما عزیزان را با لابیاپلاستی ، محبوب ترین جراحی زیبایی زنان آشنا خواهیم کرد ؛ با ما همراه بوده و خواندن این مقاله را از دست ندهید.

در حالت کلی ؛ در طی عمل لابیاپلاستی ، بر روی کاهش اندازه و فرم دهی لابیاها ( لبه های اطراف واژن ) ، تمرکز می شود.

شایان ذکر است که تا به امروز ، اندازه مشخصی جهت لابیاها تعریف نشده است ؛ اما بهترین حالت آن ، شکلی است که لابیا مینور از لابیا ماژور ، بیرون نزند.

واژن ، دارای دو لبه که تحت عنوان لابیا مینور و ماژور شناخته می شوند ، است که در ذیل در ارتباط با آن ها توضیح داده ایم.

 • لابیا ماژور

منظور از لابیا ماژور یا لبه بیرونی واژن ، دو لایه پوست است که از برآمدگی روی استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد ؛ وظیفه آن ، پوشش دهی و محافظت از نواحی حساس و داخلی واژن از جمله ؛ دهانه واژن ، لابیا مینور و کلیتوریس است.

 • لابیا مینور

لابیا مینور یا لبه داخلی واژن ، در دو طرف دهانه واژن و در میان لابیا ماژور قرار گرفته است.

حال دیده می شود ؛ برخی از زنان در اثر ژنتیک ، افزایش سن ، زایمان و از این قبیل موارد دارای لابیای بزرگ تر از حد معمول ، بوده و این موضوع ، برای آن ها آزاردهنده است ؛ چرا که ، موجب بروز مشکلات بسیاری در آن ها ؛ از قبیل خارش ، تغییرات التهابی ، کاهش بهداشت فردی ، مقاربت دردناک ، احساس درد در حین انجام برخی از فعالیت ها و پوشیدن لباس چسبان و غیره خواهد شد.

عمل لابیاپلاستی ، به کمک این گروه از زنان آمده و علاوه بر مشکلات فوق ، موجب بهبود زیبایی قسمت خارجی ناحیه تناسلی بانوان نیز می شود ؛ بنابراین این عمل ، علاوه بر جنبه درمانی ، جنبه زیبایی نیز دارد.

لابیاپلاستی در جنوب تهران در چه مواردی انجام می شود ؟

 1. ایجاد تقارن در لبه های بیرونی و ظاهر واژن
 2. کاهش سایز لبه های ماژور
 3. ایجاد تحریک پذیری بیشتر در کلیتوریس با برداشتن پوسته اضافه کلاهک آن
 4. کمتر کردن درد در هنگام برقراری رابطه جنسی
 5. کاهش میزان ناراحتی و درد در هنگام انجام برخی از فعالیت های ورزشی

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی در جنوب تهران

برای انجام لابیاپلاستی می توان در بیمار از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی با صلاح دید جراح استفاده کرد. لابیاپلاستی یک جراحی ساده و سرپایی است. در این جراحی برای رفع مشکلات ظاهری و ناراحتی های بیمار، قسمت کوچکی از لابیا با دقت و آرامی بریده می شود و در پایان برای بستن لبه های لابیا از بخیه های قابل جذب استفاده می شود.

اگر این جراحی تحت بی حسی موضعی انجام شود بیمار می تواند پس از انجام جراحی به زندگی روزمره خود برگردد و در صورت انجام بیهوشی عمومی بر روی بیمار لازم است همراه داشته باشد؛ چون عوارض ناشی از بیهوشی معمولا تا چند ساعت بیمار را درگیر می کند.

لابیاپلاستی در جنوب تهران

روش های جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی معمولا از طریق یکی از تکنیک های متداول زیر انجام می شود:

روش لابیاپلاستی تریم (trim)

یکی از ساده ترین روش ها در جراحی زیبایی واژن از طریق لابیاپلاستی است. در این روش برش عمودی کوچکی به کمک لیزر یا چاقوی جراحی در امتداد طول لابیا ایجاد می شود و بافت های اضافه این ناحیه برداشته می شوند.

رفع عدم تقارن در لبه های لابیا، رفع نارضایتی از طول لابیا و روشن سازی بیشتر پوست نواحی اطراف لابیا از جمله دلایلی است که جراح، عمل لابیاپلاستی را با روش تریم انجام می دهد.

روش لابیاپلاستی گوه ای (wedge)

در این روش لابیاپلاستی پس از ایجاد برشی گوه ای شکل در لب های داخلی و برداشتن پوست و بافت های اضافی لابیا توسط جراح، از فلپ پوستی برای بستن ناحیه زخم استفاده می شود. در این روش کمترین اثری از زخم باقی می ماند و لابیا بافت طبیعی خود را حفظ خواهد کرد.

این روش برای ایجاد تقارن بین لابیا ها انجام می شود و در هنگام لابیاپلاستی امکان برداشتن پوست و چین های اضافی کلیتوریس برای رفع مشکل عدم تحریک پذیری آن وجود دارد.

بعد از لابیاپلاستی چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

مدت زمان دوره نقاهت بعد از عمل لابیاپلاستی در هر فردی تفاوت دارد. با انجام مراقبت های بعد از جراحی می توانید ریسک بروز عوارض بعد از عمل لابیاپلاستی را کاهش دهید. ( لابیاپلاستی در جنوب تهران )

این مراقبت ها شامل موارد زیر هستند:

 • معمولا بی حسی و التهاب و تورم ایجاد شده بعد از عمل در بعضی از افراد، کاملا طبیعی بوده و به مرور زمان برطرف می شود.
 • بهتر است یک تا روز بعد از عمل استراحت کامل داشته باشید.
 • معمولا تا دو هفته بعد از جراحی به شما توصیه می شود که ورزش و فعالیت های سنگین انجام ندهید. بعد از این مدت می توانید فعالیت خود را با پیاده روی سبک آغاز کنید و با دستور جراح به مرور بر میزان فعالیت خود بیافزایید.
 • برای جلوگیری از تغییر شکل لابیاها به مدت یک ماه از برقراری رابطه جنسی پرهیز کنید. همچنین از لباس های تنگ و چسبان استفاده نکنید.
 • در صورت بروز خونریزی بعد از جراحی با جراح مشورت کنید. در هنگام خونریزی می توانید از پدهای بهداشتی استفاده کنید.

لابیاپلاستی در جنوب تهران

هزینه لابیاپلاستی

بسیاری از بانوان متقاضی عمل لابیاپلاستی ، در رابطه با هزینه آن می پرسند ؛ در این باره لازم به ذکر است که اطلاع از هزینه نهایی عمل لابیاپلاستی ، مستلزم مراجعه به جراح زیبایی زنان و قرار گیری تحت معاینه می باشد ؛ چرا که هزینه آن در هر فرد با توجه به فاکتورهای متعدد ، متغیر است.

در آخر

لابیاپلاستی ، یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی زنان است که بر روی کوچک کردن لابیاها ( لبه های اطراف واژن ) تمرکز می کند و علاوه بر بهبود فرم ظاهری قسمت خارجی ناحیه تناسلی بانوان به رفع بسیاری از مشکلات آنان ؛ از جمله انحراف جریان ادرار ، احساس درد در حین پوشیدن لباس های تنگ و غیره نیز می پردازد.

پاسخ

2 × 5 =

Call Now Buttonتماس با دکتر