تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ به چه صورت است ؟

گشاد شدن واژن از جمله عوارضی است که بسیاری از بانوان پس از افزایش سن با آن مواجه می شوند. این عارضه اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار داده و کیفیت رابطه جنسی زوجین را کاهش می دهد. اما امروزه بـا توجه به پیشرفت های علم پزشکی می توان از روش های مختلفی از جمله تنگ کردن واژن با نخ نسبت به درمان این عارضه اقدام کرد. علاوه بر افزایش سن ، عوامل دیگری همچون داشتن روابط جنسی متعدد و زایمان های طبیعی نیز در گشاد شدن واژن موثر هستند.

لیفت واژن با نخ یکی از روش های غیر تهاجمی است که نیازی به جراحی نداشته و افرادی که قصد انجام جراحی و قرار گرفتن تحت بیهوشی کامل را ندارند می توانند از این روش برای کاهش اندازه واژن خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است گشادی واژن علاوه بر اینکه ظاهر بدن را تحت تاثیر قرار می دهد ، موجب بروز عفونت های مکرر نیز خواهد شد.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کـردن واژن با نخ چگونه انجام می شود ؟

طی این عمل از نخ های مخصوص لیفت نخ ( نخ های همگرای دو جهتی ) استفاده می شود و دهانه واژن به سمت بالا کشیده خواهد شد. در نهایت برای ثابت کردن دهانه واژن ، بخیه های بسیار ظریفی زده می شود و ناحیه تناسلی بانوان به حالت قبلی باز می گردد.

متخصص زنان در جنوب تهران می گوید : تنـگ کردن واژن با نخ به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بیهوشی کامل بیمار ندارد. همچنین بیمار خون ریزی چندانی نخواهد داشت.

مزایای تنگ کردن واژن با نخ

از مزیت های تنگ کردن واژن با نخ می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • در کوتاه ترین زمان ورودی واژن تنگ می شود.
  • طی مدت زمان طولانی موجب کلاژن سازی شده و به جوانسازی واژن کمک می کند.
  • به طور کلی عمل حدود نیم ساعت طول می کشد.
  • بیمار بلافاصله پس از به اتمام رسیدن عمل ترخیص می شود.
  • این روش کاملا غیر تهاجمی بوده و بدون خون ریزی است.
  • نخ های مورد استفاده در این روش جذبی هستند و به همین خاطر نتیجه عمل بسیار زیبا خواهد شد.
  • با کشیدن عضلات واژن و لگن ، عضلات این نواحی نیز تقویت می شوند.
  • پس از عمل لازم است تنها برای چند روز آنتی بیوتیک میل شود و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک وریدی نیست.

تنگ کردن واژن با نخ

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

اولین چیزی که درباره مراقبت از بخش های خصوصی بدن تان بعد از درمان جوانسازی باید به خاطر داشته باشید، این است که مراقبت های بعد از درمان، اندکی کند پیش می رود. بدن شما برای بهبود یافتن به زمان نیاز دارد، بنابراین پیش رفتن با سرعتی که با آن احساس راحتی کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است.

در اینجا برخی نکات مراقبتی که به شما در شروع روند مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن کمک می کند، ارائه شده است :

زیاد استراحت کنید.

در بسیاری از مطالعات ثابت شده است که خوابیدن به ترمیم ماهیچه ها و ریکاوری بدن کمک می کند. در اینجا باید اشاره کنیم که واژن تا حد زیادی از بافت های ماهیچه های تشکیل شده است.

سعی کنید در فعالیت های فیزیکی سنگین مثل دویدن، پریدن یا اسب سواری کردن، که باعث وارد آمدن فشار به اندام تناسلی شده یا بر روی ناحیه واژن اثر می گذارد، شرکت نکنید.

از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید.

واژن از فیبرهای ماهیچه ای تشکیل شده است که با یک غشای مخاطی پوشیده شده اند. واژن نیز مثل هر اندام دیگری در بدن به مرو زمان با بالا رفتن سن، شل می شود. درمان های سفت کردن واژن مثل سفت کردن واژن با نخ، به بهبود سفت شدن دیواره واژن کمک می کند و تجربه رابطه جنسی را لذت بخش تر می نماید.

هر چند بعد از درمان می توانید فعالیت های روزمره خود را بلافاصله از سر بگیرید ، ولی تا چند روز باید از داشتن  روابط جنسی خودداری کنید.

بهداشت را به خوبی رعایت کنید.

بهداشت صحیح در ناحیه واژن، بر خلاف تصور عموم، شستشوی این ناحیه با صابون نیست. صابون های معطر یا آنتی باکتریال در سایر بخش های بدن، به خوبی عمل می کنند، ولی می تواند درناحیه حساسی مثل واژن، از طریق تاثیر گذاشتن برروی سطوح PH واژن و بهم زدن تعادل باکتری هایی که برای داشتن یک واژن سالم مورد نیاز است، نتیجه معکوسی را بر جای گذارد.

به جای آن، واژن خود را با آب گرم بشویید. می توانید از صابون غیر معطر در ناحیه خارجی واژن مثلاً در اطراف فرج استفاده کنید.

برای داشتن رژیم ایده آل مراقبت بعد از روند، برنامه ریزی کنید.

پزشک، نه تنها شما را در مراحل آماده شدن برای درمان راهنمایی می کند، بلکه کلیه سوالات شما در خصوص مراقبت های بعد از درمان را نیز پاسخ می دهد.

از وان آب داغ، حمام آب داغ یا استخر اجتناب کنید.

بعد از درمان، زمانی که بدن شما دوره بهبود را سپری می کند، از گرفتن حمام آب داغ یا وارد شدن به وان آب داغ یا رفتن به استخر، تا 8 هفته بعد از درمان، خودداری کنید.  این باعث ایجاد اختلال در ریکاوری واژن شما شده و نتایج را تا چند هفته به تعویق می اندازد.

پاسخ

هفده − پانزده =

Call Now Buttonتماس با دکتر